Güne yükselişle başlayan gram altın 513 liradan satılıyor

Güne yükselişle başlayan gram altın 513 lira seviyesinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek 840, cumhuriyet altını ise 3 bin 435 liradan satılıyor. Analistler, dün gerçekleştirilen NATO Zirvesi’nin ardından yayınlanan bildirinin altının ons fiyatını desteklediğini belirtti.

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 513 lira seviyesinde işlem görüyor. Dün, 496,6 lira ile 17 Mayıs‘tan bu yana en düşük seviyeye gerileyen altının gram fiyatı, günün ilerleyen saatlerinde dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazandı ve günü önceki kapanışın yüzde 0,2 üzerinde 507,7 liradan tamamladı.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Yeni güne de değer kazancıyla altının gram fiyatı, saat 10.50 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 1 üzerinde 512,7 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 840 lira, Cumhuriyet altını da 3.435 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,1 artışla 1.867 dolardan alıcı buluyor.

NATO BİLDİRİSİ ALTINA ETKİ ETTİ

Analistler, dünkü NATO bildirisinde bulunan Çin’e yönelik açıklamaların risk algısını yükselttiğini kaydederek, bu durumun altının ons fiyatını desteklediğini belirtti.

ALTIN, 1880 DOLAR DİRENÇ KONUMUNDA

Bugün İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’in açıklamalarının yanı sıra ABD’de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), sanayi üretimi ve perakende satışlar verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan ons altında 1.855 ve 1.845 doların destek, 1.880 doların direnç konumunda bulunduğunu söyledi.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Güne yükselişle başlayan gram altın 513 liradan satılıyor

Kaynak: Anadolu Ajansı / Murat Aslan